152015Led

6 důvodů, proč pít vodu s citronem. Ubráníte se spoustě nemocí!

Přijde vám voda s citronem jako obyčejný nápoj? Omyl, pití citronové vody má totiž své výhody. Posiluje imunitu, zlepšuje trávení anebo pomáhá s překyselením organismu.

Je dobrým zvykem popíjet ke snídani něco teplého, ať už kávu nebo čaj. Zkuste změnu a začněte nový den sklenkou teplé citronové vody. Stačí, když 1–2 lžíce šťávy z čerstvého citronu nalejete do velké sklenice nesycené vody.

Je dobrým zvykem popíjet ke snídani něco teplého, ať už kávu nebo čaj. Zkuste změnu a začněte nový den sklenkou teplé citronové vody. Stačí, když 1–2 lžíce šťávy z čerstvého citronu nalejete do velké sklenice nesycené vody.

Citrony dále obsahují saponiny, které vykazují antimikrobiální vlastnosti a pomohou vás ochránit před chřipkou a nachlazením. „V neposlední řadě kyselina askorbová spouští vstřebávání železa v těle, které hraje důležitou roli v imunitní funkci,“ dodává Jiří Benák.

Zbavuje tělo překyselení
Přestože je citron kyselý, jakmile se dostane do trávicího traktu, stane se zásadotvorným a pomáhá tělu se odkyselit. Popíjejte proto vlažnou vodu s citronem po celý den a vaše tělo si postupně vyrovná hladinu pH.

Podle praktické lékařky Mileny Jakubcové si pH můžete změřit snadno. „Jednoduše namočte indikační papírek (koupíte v lékárně) do ranní moči. Ideální hodnota se pohybuje kolem pH 7. Naměříte-li hodnotu pH mezi 5 a 6, pak jste překyseleni. Z dlouhodobě nepříznivé hladiny pH vznikají závažné choroby: rakovina, Parkinsonova či Alzheimerova nemoc i osteoporóza.“
Podporuje trávení

Pro svůj obsah flavonoidů se citrony tradičně využívají jako zažívací tonikum. Šťáva z nich podporuje trávicí kyselinu chlorovodíkovou v žaludku, a přispívá tak k lepšímu trávení. Vitamin C je spojován i se snížením rizika vzniku peptických vředů na žaludku nebo dvanácterníku.

Čistí pleť
Citronové dobroty Zkuste třeba citronové tiramisu, které jsme pekli s Dianou, nebo neméně dobrý citronový koláč!

Vitamin C a všechny antioxidanty z citronů bojují proti poškození buněk volnými radikály. K tomu dochází především díky UV záření nebo toxinům z životního prostředí. Volné radikály jsou zodpovědné za většinu příznaků stárnutí. Příjmem antioxidantů můžete tyto škody kompenzovat. Kromě toho citronovou šťávou můžete bělit stařecké skvrny. Tradičně se používá také jako stimulant jaterních funkcí a pomáhá čistit krev.

Podporuje hojení
Kyselina askorbová je základní živinou v udržování zdravých pojivových tkání, kostí a chrupavek. Její protizánětlivé účinky oceníte třeba při hojení ran. Vitamin C je prostě základní živinou v udržování dobrého zdravotního stavu a zotavení ze stresu a poranění.

Dodává energii
Citrony mají pozitivní vliv na nervový systém, dokonce už jejich vůně uklidňuje, když máte stres, cítíte úzkost nebo jste jen podráždění. Citronová šťáva poskytne tělu energii, jakmile vstoupí do zažívacího traktu. Až vyrazíte na túru, vezměte s sebou jeden omytý citron. Při pocitu únavy udělejte do kůry dírku a nasajte šťávu, má to téměř okamžitý účinek.

zdroj: http://www.prozeny.cz/magazin/zdravi-a-zivotni-styl/nase-zdravi/39132-6-duvodu-proc-pit-citronovou-vodu